Fethiye Rafting

Fethiye Rafting yapabilmek için öncelikle bu sporun yapılmasını sağlayan kişi ve kurumlardan yer ayartılmalıdır.

Fethiye Rafting fiyatları için acentalarımız ile iletişime geçebilirsiniz…

Fethiye Rafting

Fethiye Tarihi ve Doğal Güzellikleri
Fethiye Muğla’nın Bodrum’dan sonraki en kalabalık ve en çok turist çeken ilçesidir. Yaz aylarında binlerce yerli ve yabancı turist Ölüdeniz ve diğer güzel doğal alanlarda tatil yapmaktadır. Dalış, rafting, yamaç paraşütü ve daha birçok doğal spora imkan sunulmaktadır. Bunun yanında yapılan safari turları ile acentelerin deyimi ile bol ıslanmalı eğlence sunulmaktadır. Ölüdeniz dışında birçok kumsalının yanında antik kentler ve müzesinde bulunan Fethiye’de daha fazla tarihi ve doğal güzellik bulunmaktadır. Yapılan adrenalin sporlarından olan Fethiye Rafting İmkanı turistlerin severek yaptığı bir spor olmaya devam etmektedir.
Fethiye Adrenalin Sporları
Fethiye’de yamaç paraşütü, rafting gibi sporlar yapılmaktadır. Rafting Raft adındaki botlarla yapılan nehir sporudur. Debisi yüksek olan nehirler üzerinde botu kürekler ile zorlu parkurdan geçirmeye dayalı adrenalin dolu vakit geçirmeyi sağlamaktadır. Türkiye’de rafting yapmaya elverişli birçok nehir bulunmaktadır. Bunlardan birisi de Fethiye’de bulunan Dalaman Çayı’dır. Her yıl gelen yerli ve yabancı turistler bu keyfi yaşamadan evlerine dönmemektedir. Diğer nehirlere nazaran daha az zorlu parkurları bulunur. Fethiye Rafting yapabilmek için öncelikle bu sporun yapılmasını sağlayan kişi ve kurumlardan yer ayartılmalıdır. Çünkü riskli bir spor olduğundan gereken ekipman ve suyu iyi bilmelerinden dolayı bu insanlar aracılığı ile spor yapmak sakatlanma ve diğer olasılıkların önüne geçilmesini sağlayacaktır. Tur rehberi ile birlikte Dalaman Çayı üzerinden yol güzergahı ile Fethiye’nin tüm tarihi ve doğal güzelliklerini görme imkanı bulunur. Rafting yapmak için profesyonel olmaya gerek yoktur. Amatör kişilerce de yapılabilen spor için tek gereken bu işi yapan kurumlar aracılığı ile adrenalin dolu vakitler geçirmektir.
Dalaman Çayı Üzerinde Rafting
Dalaman Çayı’nın debisi çok yüksek değil ve bununla birlikte parkurları çok da engebeli değildir ancak Fethiye’ye gidildiğinde yapılmadan dönülmemesi gereken doğa sporudur. Fethiye Rafting yerli ve yabancı tüm tatilcilere klişeleşmiş deniz, kum ve güneş üçlemesinden çıkıp yeni eğlenceler, adrenalin dolu eğlenceler sunan bir spor olma özelliği vardır. Zorlu parkurlarda yakıcı güneşin altında Dalaman Çayı’nın soğuk suyu sayesinde ferahlama sağlayacaktır.