Çalış Plajı

Fethiye Çalış Plajı eşsiz doğası ve berrak deniziyle yaz turizmi açısından nezih yerlerin başında gelmektedir.

Fethiye Çalış Plajı

Çalış Plajı’nda Tatil Alternatifleri
Muğla’nın Fethiye ilçesi yılda birçok yerli-yabancı turist ağırlamaktadır. Özellikle Saklıkent Kanyonu, Ölüdeniz, Fethiye Çalış Plajı eşsiz doğası ve berrak deniziyle yaz turizmi açısından nezih yerlerin başında gelmektedir. Sessiz, sakin ve huzur dolu bir tatil programı yapan kişiler için en ideal turizm destinasyonlarından birisi olan Fethiye, el değmemiş doğası ve keşfedilmeyi bekleyen koyları ile ülkemizin en çok tercih edilen turizm beldelerine ev sahipliği yapmaktadır. Saklıkent Milli Parkı, Letoon, Telmassos ve Patara antik kentleri ve muhteşem denizi ve sımsıcak kumsalları ile Çalış sahili özellikle son dönemlerde nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan Caretta Caretta cinsi su kaplumbağalarının yaşam alanları ve yumurtalarını bıraktığı nadir plajlardan birisi olan dünyadaki nadirliğini korumaktadır. Bununla birlikte Şat Burnu’nda bulunan eşsiz doğa parkı da 214 tür kuşa ev sahipliği yapmaktadır.
Fethiye-Çalış Konaklama Mekanları
Çalış plajı boyunca birçok otel, bungalov evler, pansiyon ve tatil köylerinin bulunduğu görülmektedir. Ayrıca bölge sörf için de en ideal hava durumu ve deniz şartlarına sahiptir. Her yıl birçok yerli ve yabancı turist deniz, kum ve güneşin buluştuğu en nadir alanlardan birisi olan bölgede akşamları ise eğlence mekanları ve restoranlar hizmet vermektedir.
Konaklama Alternatifleri
Çalış Plajı ve bölgeye yakın konumda sahil hattı boyunca birçok otel, pansiyon ve apart bulunmaktadır. Doğa ile iç içe butik ve apart oteller özellikle geniş, çocuklu aileler için en ideal konaklama alanlarından birisi olmaktadır. Çalış’ta denize yakın konumda yahut beldenin iç kesimlerinde birçok konaklama noktası bulunmaktadır. Büyüklü küçüklü birçok otel ve tatil köyü özellikle yaz aylarında yoğun tatilci akınına uğramaktadır. Bu sebepten ötürü konaklama için alternatif yollardan olan apart daireler ve kiralık yazlık villalar değerlendirilebilmektedir. Fethiye Çalış Plajlarına kara yolu ve hava yolu ile rahatlıkla ulaşılabilmektedir. Muğla Dalaman Havaalanı’ndan bölgeye rahatlıkla ulaşım sağlanabilmektedir. Özel araçlar yahut toplu taşıma araçları ile kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Öte yandan kara yolu ile Fethiye merkeze sadece 5 km uzaklıkta yer almaktadır.