Gemiler Koyu

Fethiye gemiler koyu dillere destan bir güzelliğe sahip bir doğa harikasıdır. Dünyanın birçok yerinden gelen insanlar bu güzelliğe hayran kalmaktadırlar.

Gemiler Koyu

Fethiye ve Güzelliği
Akdeniz bölgesinin incisi olan Fethiye birçok doğa harikasına ev sahipliği yapar. Zaten her sene birçok turistin akınına uğrar. Dünyanın farklı ülkelerinden insanlar bu doğa harikası şehirde tatil yapmak amacıyla çok önceden planlar yapmaya başlarlar. Eğer Fethiye de gezilecek yerler konusunda bir liste yapılmaya kalkılırsa karşımıza oldukça kabarık bir liste çıkacaktır. Fethiye de başlıca sevilen yerler;
Gemiler koyu
Kelebekler vadisi
Ölüdeniz
Kabak koyu
Kıdrak Koyu
Çalış Plajı
Listeyi arttırmak mümkündür. Çünkü oldukça çok güzel yerler vardır.
Fethiye Gemiler Koyunun Güzelliği
Fethiye gemiler koyu dillere destan bir güzelliğe sahip bir doğa harikasıdır. Dünyanın birçok yerinden gelen insanlar bu güzelliğe hayran kalmaktadırlar. Burası 1. Dereceden sit alanıdır. Gemiler koyu gemiler plajı ve gemiler adasıyla Fethiye’nin incisidir.
Gemiler koyu korunaklı olması sayesinde insanlarla dolu bir mekandır. Etrafta çam ve zeytin ağaçları bulunur. Hem gezi tekneleri hem de sahilin güzelliğiyle herkesi mest etmektedir. İlkbahar mevsiminin gelmesiyle de burada piknik yapan insanların sayısız artmaktadır. Burası ayrıca trekking parkuruna durak noktası olarak düzenlenmiştir.
Gemiler adasının da tarihi bir geçmişi bulunmaktadır. Adada Bizans imparatorluğundan kalma kiliseler vardır. Deniz kıyısına doğru gidildiği zaman sarnıç kalıntılarına rastlanır. Burada bulunan en ilginç kalıntı ise iki kiliseyi birbirine bağlayan tüneldir. Tünelin bazı kısımları yıkık durumdadır. Tünelin iç taraflarına doğru gidildiği zaman da merdivenlerin arasında 17 durak yerine rastlanır. 17 tane olmasının sebebi İsa peygamberin çarmıha germeye gönderildiğinden 17 kere bekletilmesidir.
Gemiler Vadisinin Güzelliği
Fethiye gemiler koyu güzel bir adaya sahile ve vadiye ev sahipliği yapmaktadır. Burada bulunan vadi insanları mest eder. Çünkü oldukça güzel bir manzaraya sahiptir. Plajdan içeri tarafa doğru gidildikçe kendini gösteren bu vadi Aladere şelalesiyle beslenmektedir.
Cennetin dünyaya yansıması olarak tabir edilebilecek olan Fethiye gemiler koyu harikulade bir mekandır. İnsanlar buraya geldiği zaman stresten arınmaktadırlar. Güzel bir tatil ancak güzel bir mekanda geçirilirse mümkündür. Bu nedenle de Fethiye’ye uğrayan her insan gemiler koyuna da uğramalıdır.