Havuz Bakimi

Telefon numaralarımız aracılığı ile firmamızla iletişim kurabilir ve havuz bakımı hizmetlerimizden siz de faydalanabilirsiniz.
0537-880-07-03

Parlak temiz bir yüzme havuzu için size söz veriyoruz. Her şey dahil yüzme havuzu temizlik ve bakım servisimiz, yüzme havuzunuzun daima en iyi durumda olmasını garanti eder.

Fethiye Havuz Bakımı

Yüzme havuzlarının bakımının düzenli olarak yaptırılıyor olması son derece önemlidir. Havuz suyu, bakteri ve mantar gibi mikroorganizmaların oluşması ve üremesi için son derece ideal bir ortama sahip olduğu için çeşitli kimyasal ve ekipmanlarla fethiye havuz bakımı mutlaka yapılmalı ve  insan sağlığını olumsuz etkileyecek olan hastalıkların oluşmasını engellemek amacıyla önemli bir noktadır. Havuz suları aynı zamanda havuzu kullanan insanların ya da çevresel faktörlerin taşıdığı kirler sebebiyle de pislenebilmekte ve pisliklerin hepsi gözle görülememektedir. Bu nedenle filtreleme ve klonlamaya özen gösterilmesi gerekmektedir. Havuz suyunda bulunan her bakteri ve mantar hastalık oluşumuna sebep olmamakta, insan sağlığını tehdit etmemektedir. Ancak bu mikroorganizmalar zaman içerisinde çoğalmakta ve suyun içerisinde tortu oluşumuna sebep olmaktadır. Bu tortu da havuz suyunun berrak, kokusuz ve temiz olma özelliğini bozmaktadır. Düzenli havuz bakımı ile havuz suyunun hijyenik olması ve güvenli kullanımı sağlanabilmektedir.
Fethiye Havuz Bakımı özellikle bahar aylarında ilk kullanımdan önce yapılırken son derece titiz bir şekilde yapılmalıdır. İlk olarak havuz suyu ve denge tankı tamamen boşaltılmalı, özel kimyasal maddelerle tamamen hijyenik bir hale getirilmelidir. Eğer kum filtresi gerekliyse boşaltılıp kumu değiştirilmeli ya da kum filtresinin kimyasal temizliği yapılmalıdır. Aynı zamanda makine dairesinin vana ve pompa bakımları da fethiye havuz bakımı içerisinde yer almaktadır. Havuzun derzlerinin mutlaka kontrol edilmesi ve yıpranmış olmaları durumunda yeni derz yapılması gerekmektedir. Havuza doldurulmadan önce yosun önleyici sürülmeli, besleme nozulları temizlenmeli ve havuz suyu doldurulmalıdır.
Havuz suyunun doldurulması ile havuz bakımı tamamlanmamaktadır. Su doldurulduktan sonra havuz suyunun kimyasal değerleri, kontrol edilmeli ve gerekirse yapılacak olan kimyasal takviyeleri ile değerler ayarlanmalıdır. Yapılan bu detaylı bakımdan sonra haftalık ya da aylık olarak yapılacak olan havuz bakımı ile havuz filtresinin ters yıkama işlemleri yapılmalı, ön filtre sepeti temizlenmelidir. Havuz süpürülmeli, kimyasal değerler her defasında kontrol edilmeli ve gerekli takdirde klor ve asit ilave edilmelidir. Havuz bakımı işlemlerinin tamamlanması için son olarak havuzun lamba ya da tesisatında gerekli değişimler varsa yapılmalı, eksik ızgaralar mutlaka değiştirilmelidir.